Pavel Valouch : +421 907 908 725 / +421 911 136 708
Zdenka Dvořačková : +421 918 167 377

Naša ponuka

Ťažiskovým obdobím je 17. storočie a to konkrétne tridsaťročná vojna (1618-1648). Diváci sa môžu tešiť, na ukážku šermu z kordami, rapírmi ale aj šabľami a určite Vás poteší aj ukážka streľby elitných mušketierskych jednotiek a delostrelcov. Pre divákov máme pripravené aj obdobie stredoveku (tzv. obdobie Gotiky). Môžete sa tešiť na ukážku a prezentáciu gotických brnení, krúžkových zbrojí a polzbrojí, chladných ale aj strelných zbraní z tohto obdobia. Najmenším divákom sa predstavíme v programoch, ktorých obsah a dĺžka sú variabilné podľa želania organizátorov vystúpenia. Ponúkame Vám aj účasť na dobových sprievodoch, čestnú stráž, čestnú salvu aj z delom a program pre uzavreté spoločnosti.


Obdobie stredoveku (Gotika)

Myslíme si, že asi nikomu netreba predstavovať obdobie stredoveku (tzv. Gotiky). Diváci sa môžu tešiť na prezentáciu obdobia v jeho najtemnejšej ale aj svetlej podobe. Plátové brnenia, dych berúce boje muža proti mužovi, meč proti meču, ale aj prezentáciu palných zbraní ktoré spôsobili rozpad rytierstva.

Renesancia

Renesancia (renaissance) v preklade znovuzrodenie je obdobie ktoré trvalo od 14. do 16. storočia. Divákom prinášame ukážku fungovania Landsknechtov, ktorý si získali povesť univerzálnych žoldnierov v renesančnej Európe. Môžete sa tešiť na ukážku bojov s dlhými a krátkymi mečmi ale aj streľbu s historických arkebúz a iných palných zbraní s tohto obdobia

Barok

Naším ťažiskovým obdobím je práve obdobie Baroka. Zábavnou formou sa snažíme divákom priblížiť fungovanie oddielu elitných mušketierskych jednotiek. Naše divadelné scény sú zasadené do obdobia tridsaťročnej vojny (1618-1648), v ktorých sa môžete tešiť na dych berúce súboje s kordmi, rapírmi ale aj dýkami. Krv v žilách Vám bude tuhnúť pri sledovaní streľby mušketierov z muškiet a pištolí za občasného použitia dela z tridsaťročnej vojny.

Janičiari

Oddiely janičiarov boli založené za sultána Murada I. (1359 – 1389) z kresťanských zajatcov, detí, odobraných rodičom a sirôt. Išlo o príslušníkov elitnej pechotnej jednotky v Osmanskej armáde. Divadelná a šermiarska spoločnosť Aramis je hrdým členom Slovenského janičiarskeho zboru.

Ohňová show (fire show)

 Po západe slnka, keď nastane magická tma, Vás zavedieme do sveta fantázie, do sveta svetiel a ohňa. Tešte sa na úžasný zážitok s pyrotechnickými a ohnivými prvkami pri ktorých sa Vám zatají dych.

Čestná salva

Naša ponuka zahŕňa aj čestnú salvu v podobe mušketierov za použitia dela.  

Súťaže

Pre malých aj veľkých máme pripravené súťaže ako sú napríklad lukostreľba, sek mečom, hod venčekmi na meč alebo obľúbený gladiátori.